Теоретичний матеріал


1 група - Анна та Ілля - опрацьовували інформацію "Загальні відомості про зір".


War nicht das Auge sonnenhaft,
Wie konnten wir das Licht erblicken?
Будь не солнечен наш глаз,
Кто бы солнцем любовался?
Гёте.
(Перевод В. А. Жуковского)

Око – це найважливіший орган для людини й тварин. Без очей ми не могли б спостерігати всю красу навколишнього світу й просто жити. Ми не могли б добувати їжу й воду. Гарний зір необхідний людині для навчання, відпочинку, у повсякденному житті. І кожний повинен розуміти, як важливо оберігати й зберігати зір. Коли в людини зір нормальний він просто не розуміє як можна жити й нічого не бачити. 

Око людини – прилад для приймання й переробки інформації. Зображення предмета в оці дійсне, зменшене, перегорнуте.



          

Людина бачить не очима, а за допомогою очей, звідки інформація передається через зоровий нерв, хіазму, зорові тракти в певні області потиличних часток кори головного мозку, де формується та картина зовнішнього миру, яку ми бачимо. Усі ці органі й становлять наш зоровий аналізатор або зорову систему.
Наявність двох очей дозволяє зробити наш зір стереоскопічним (формувати тривимірне зображення). Права сторона сітківки кожного ока передає через зоровий нерв "праву частину" зображення в праву сторону головного мозку, аналогічно діє ліва сторона. Потім дві частини зображення - праву й ліву - головний мозок з'єднує воєдино.

2 група - Марина та Ігор - шукали "Відомості про дефекти зору".


Короткозорі люди погано бачать віддалені предмети. У ненапруженому стані ока зображення вилученого предмета виходить не на сітківці, а перед нею.
Корекція короткозорості проводиться за допомогою ввігнутих лінз або спеціальних контактних лінз.

Далекозорі люди погано бачать те, що перебуває поблизу. Зображення предмета в ненапруженому стані ока виходить за сітківкою. Опуклі лінзи або спеціальні контактні лінзи виправляють цей дефект і повертають зображення на сітківку.

Астигматизм – дефект зору, пов'язаний з несферичністю роговиці, тобто різною кривизною в різних областях.
   Для виправлення астигматизму використовують розсіювальні лінзи з горизонтальною віссю (циліндричні лінзи).

Дальтонізм (колірна сліпота) — спадкоємна, рідше придбана особливість зору, що виражається в нездатності розрізняти один або кілька кольорів.



3 група - Маргарита та Денис -  знайомилася з "Окулярами".

Окуляри — закріплена напроти очей пари проникних світло пластин для оптичної постави зору, для фільтрації видимого світла, для захисту від інших фізичних впливів або для прикраси.
Просвітчасті пластини в окулярів називаються лінзами, а утримуючий їхній механізм – оправою. Лінзи бувають мінеральні – «скляні» і полімерні – «пластикові».
Лінза - диск із прозорого однорідного матеріалу, обмежений двома полірованими поверхнями — сферичними або плоскої й сферичної. У цей час, усе частіше застосовуються  «несферичні лінзи», форма поверхні яких відрізняється від сфери.
Перші окуляри зявилися наприкінці ХІІІ століття.


                      

Комментариев нет:

Отправить комментарий